Menu

Zakładanie biznesu w Wielkiej Brytanii

Prowadzenie działalności gospodarczej na rynku brytyjskim wiąże się z możliwością obniżenia kosztów działania (niższy ZUS i podatki) oraz wieloma innymi potencjalnymi korzyściami. Wielka Brytania zajmuje pierwsze w Europie i piąte na świecie, miejsce pod względem najłatwiejszego prowadzenia własnej firmy.

Polacy i polskie podmioty gospodarcze są traktowane na równi z obywatelami innych państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego (European Economic Area – EEA) przy podejmowaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej na terenie państw członkowskich, w tym także Wielkiej Brytanii. Jednocześnie w Wielkiej Brytanii nie ma ograniczeń co do transferu zysków i kapitału, czy też zaciągania kredytów przez firmy obce. W większości przypadków nie ma wymogu posiadania specjalnych licencji czy zezwoleń.

W ramach naszych usług pomagamy w rejestracji działalności w formie spółki z o.o. (Limited) i uzyskaniu wszelkich dokumentów niezbędnych do prowadzenia działalności, pomagamy znaleźć biuro księgowe oraz założyć konto bankowe.